Το Μουσικό Σχολείο Λάρισας στα πλαίσια των εκπαιδευτικών προγραμμάτων «Πιανίστες συμπράττουν με …. 4,5,6 χέρια!!!» (υπεύθυνες καθηγήτριες: Κακαγιάννη Βασιλική, Τσιούκα Ευαγγελία και Γατσιού Έλενα ) και «Κρατώντας αποστάσεις: Μουσικές συμπράξεις» (υπεύθυνες καθηγήτριες: Ρήτου Κασσιανή, Τσικαντέρη Ραλλού και Βλιτσάκη Ελεάνα) διοργανώνει βιντεοσκοπημένη μαθητική συναυλία που θα αναρτηθεί στη νεοσύστατη ιστοσελίδα του Δικτύου Μουσικών Σχολείων και ο σχετικός σύνδεσμος θα κοινοποιηθεί μέσω email στα Μουσικά Σχολεία που συμμετέχουν στο Δίκτυο.
Η συναυλία θα αποτελείται από 2 μέρη: Α’ μέρος (έργα για πιάνο με … 4, 5 ή 6 χέρια) και Β’ μέρος (έργα Μουσικής Δωματίου). Το κάθε σχολείο μπορεί να συμμετέχει με 1-2 έργα σε κάθε μέρος (δηλαδή 1 ή και 2 έργα στο Α΄ μέρος και 1 ή και 2 έργα στο Β΄ μέρος).
Θα χαρούμε πολύ να λάβουμε τις συμμετοχές σας (με we transfer) στο email: Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. (υπεύθυνη καθηγήτρια: Ευαγγελία Τσιούκα)

Προθεσμίες:

• 27/2/2022: να αποσταλούν τα μουσικά έργα (τίτλος - συνθέτης)
  • 10/3/2022: να αποσταλούν τα ονόματα των μαθητών κι εκπαιδευτικών, τα μουσικά έργα (τίτλος - συνθέτης) (οριστικοποίηση) και η υπεύθυνη δήλωση γονικής συναίνεσης που επισυνάπτεται
  • 03/04/2022: αποστολή βιντεοσκοπήσεων μέσω we transfer στο email: Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
  • 12/04/2022: ανάρτηση της βιντεοσκοπημένης συναυλίας στην ιστοσελίδα του Δικτύου κι αποστολή στα email των σχολείων

Τηλέφωνα επικοινωνίας

• 2410 627121 (Μουσικό Σχολείο Λάρισας)
  • 6944993030 (υπευθ. καθηγήτρια: Τσιούκα Ευαγγελία)