Το Μουσικό Σχολείο Λάρισας στα πλαίσια του εκπαιδευτικού προγράμματος «Μπορώ κι εγώ να γράψω μουσική!» (υπεύθυνες καθηγήτριες: Γατσιού Ελένη και Εξάρχου Ελένη) διοργανώνει μαθητική συναυλία στο Αμφιθέατρο του Μουσικού σχολείου Λάρισας που έχει προγραμματιστεί για την Παρασκευή 7 Απριλίου 2023 και ώρα 12:00. Μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας θα παρουσιάσουν τα δικά τους έργα με την καθοδήγηση των καθηγητριών τους.

Το κάθε σχολείο του Δικτύου Μουσικών Σχολείων μπορεί να συμμετέχει με 1-2 μαθητικά έργα είτε με φυσική παρουσία είτε βιντεοσκοπημένα. Θα χαρούμε πολύ να λάβουμε τις συμμετοχές σας στο email: Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. (υπεύθυνη καθηγήτρια: Ελένη Γατσιού)

Η συναυλία θα βιντεοσκοπηθεί και θα αναρτηθεί στη ιστοσελίδα του Δικτύου Μουσικών Σχολείων ενώ ο σχετικός σύνδεσμος θα κοινοποιηθεί μέσω email στα Μουσικά Σχολεία που συμμετέχουν στο Δίκτυο. Επιπλέον, οι παρτιτούρες των μαθητικών έργων θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα με τη σύμφωνη γνώμη των συμμετεχόντων.

Προθεσμίες:

• 10/3/2023: Δηλώσεις συμμετοχής (έργα- ονόματα μαθητών – υπεύθυνων καθηγητών) και υπεύθυνη δήλωση γονικής συναίνεσης που επισυνάπτεται
  • 20/03/ 2023: αποστολή μέσω we transfer στο email: Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. μόνο των έργων που θα προβληθούν βιντεοσκοπημένα
  • 24/04/2023: ανάρτηση βίντεο της συναυλίας στην ιστοσελίδα του Δικτύου κι αποστολή στα email των σχολείων

Τηλέφωνα επικοινωνίας

• 2410 627121 (Μουσικό Σχολείο Λάρισας)
  • 6944993030 (υπευθ. καθηγήτρια για το Δίκτυο Μουσικών Σχολείων: Τσιούκα Ευαγγελία)

του Μουσικού Σχολείου Λάρισας
Σωτήριος Αναγνωστόπουλος