Το Μουσικό Σχολείο Αγρινίου διοργανώνει την Κυριακή 20 Φεβρουαρίου και ώρα 17.30 διαδικτυακή επιμορφωτική συνάντηση-ομιλία με θέμα «Οργάνωση και διεύθυνση μουσικών συνόλων». Ομιλήτρια θα είναι η κα Φαίδρα Γιαννέλου, απόφοιτη μουσικού σχολείου, απόφοιτος του προπτυχιακού και μεταπτυχιακού προγράμματος στην κατεύθυνση “Διεύθυνση Ορχήστρας” του Τμήματος Μουσικών Σπουδών του Ιονίου Πανεπιστημίου, η οποία τα τελευταία χρόνια έχει διευθύνει σημαντικές ορχήστρες και χορωδίες στην Ελλάδα και στο εξωτερικό. Η ομιλία θα πραγματοποιηθεί μέσω της πλατφόρμας webex, στη διαδικτυακή αίθουσα της κας Γιαννέλου.

Όσοι εκπαιδευτικοί πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης επιθυμούν να την παρακολουθήσουν, παρακαλούνται να αποστείλουν email στο Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με τα στοιχεία τους (Όνομα, Επίθετο, Σχολείο που υπηρετούν) για να λάβουν το σχετικό link.

Φ. Γιαννέλου. Σύντομο βιογραφικό